O nás

Ekologické centrum Orlov o.p.s. se věnuje širokému záběru aktivit. Je krajským střediskem environmentální výchovy Středočeského kraje. Jeho organizační složkou je Národní geopark Barrandien, který je největším geoparkem V ČR (4316 km2, rozloha větší než Zlínský kraj). Provádíme také výzkumy v Indii. Provozujeme Dům NATURA v Příbrami. Veškeré naše aktivity jsou zaměřeny na děti. Řídíme se heslem: Kdo si hraje nezlobí.

Lidé na táboře

O děti se po celý pobyt stará skvělá parta oddílových vedoucích a praktikantů, kteří vymýšlejí každý rok novou celotáborovou hru. Dobrá atmosféra mezi oddíláky je základem skvělé party dětí. Vždy platí naše táborové pravidlo: Co se slíbí, musí se také splnit. Platí to nejen pro děti, ale také pro dospěláky.

Zdravotnický dozor je zajištěn po celých 24 hodin. V táboře je vlastní plně vybavení ošetřovna s 2 izolačními pokoji se samostatným WC a umyvadlem. Máme vlastní dětskou lékařku, která se věnuje všem dětským i dospěláckým bolestem. Po dobu 224 hodin je zde i služební vůz pro případný dovoz k lékaři. Nejbližší nemocnice je Hořicích (5km).

Kuchyni vládnou naše skvělé kuchařky pod vedením Klárky. Jak zní hláška z minulého roku: „Tady se vaří výborně. No, jako u babičky!“ Domácí kuchyně s osvědčeným jídelníčkem dokáže vykouzlit vše od borůvkových knedlíků, až po vynikající svíčkovou.

Naše kosmetičky podlahových krytin se starají o hygienu na toaletách, sociálkách, pokojích a jídelně.

Hlavním vedoucím je Luboš Gardoň, který se táborům věnuje již dlouhá léta. Je držitelem certifikátu hlavního vedoucího MŠMT ČR.